Odpolední workshopy výroby šperků

Navštivte mou kouzelnou šperkařskou dílnu a vytvořte si vlastní šperk svýma rukama! Vybrat si můžete z několika různých variant odpoledních setkání. Pracovat můžete s titanem, stříbrem, zlatem, případně po domluvě i s jiným materiálem. Poznejte tajemství výroby šperků a jedinečnou atmosféru dílny, ve které si nechávám růst pod rukama organické i minimalistické objekty za pomoci ohně, síly a soustředěné práce. Vyzkoušejte si, jaké to je, snažit se přenést svou představu o šperku do nepoddajného kovu. Pot, krev a slzy a na závěr váš jedinečný poklad, který jste sami vytvořili.

Během tvorby vám budu poskytovat maximální podporu, vysvětlím úskalí výroby konkrétního šperku, jednotlivé kroky vám předvedu a celým postupem vás budu provázet tak, jak to bude vyhovovat vašemu tempu. Není se čeho obávat! Mám s workshopy mnohaletou zkušenost a jsem přesvědčen, že neexistuje nešikovný člověk. Jediné, co potřebujete, abyste vytvořili svůj šperk, jsou tři věci – kvalitní nářadí, know-how a čas. První dvě věci na vás čekají u mě v dílně.


Výroba šperku metodou stříbrné granulace

Během čtyř hodin si vyrobíte drobný šperk metodou stříbrné granulace. Jedná se o velmi starou techniku, která je široce využívána i v dnešní době. Je opravdu variabilní a umožní vám dát volný průchod své kreativitě. Šperk vzniká "slepováním" granulek/kuliček stříbra k sobě navzájem či na nějaký podklad v nekonečném množství libovolných kompozic. Vybírat můžete mezi náušnicemi, prstýnkem a přívěškem, nebo obdobným drobným šperkem (earcuf, septum, nostril atp.)

Kolik potřebujete času? 4 hodiny.
Kolik lidí může být spolu v dílně? 4 lidé, plus Honza.
Co si mohu vyrobit? Prsten, náušnice, přívěsek nebo obdobný drobný šperk.
Kolik workshop stojí? Cena je 3 000 Kč / osoba.

TERMÍNY

24. července 17. – 21. hodin, obsazeno

23. října 17. – 21. hodin, 1 volné místa ze 4

20. listopadu 17. – 21. hodin, 2 volná místa ze 4

4. prosince 17. – 21. hodin, 1 volné místo ze 4


Výroba šperku metodou gravitačního lití do pískové formy

Tato technika již patří mezi trochu náročnější, nicméně o to je zajímavější! Do pískové formy si můžete otisknout téměř cokoli, co má tvar, který umožňuje využití této techniky. Nelze ji použít na duté tvary. Model si vyrobíte sami ze šperkařského vosku, případně můžete použít nějaké přírodniny nebo například oblíbený knoflík. Poté si připravíte pískovou formu, model v ní otisknete a vytvoříte nálitky. Dále budete tavit stříbro a lít ho do pískové formy. Výsledný odlitek poté dopracujete do požadovaného tvaru a šperk dokončíte.

Kolik potřebujete času? 5 hodin.
Kolik lidí může být spolu v dílně? 4 lidé, plus Honza.
Co si mohu vyrobit? Prsten, náušnice nebo přívěsek.
Kolik workshop stojí? Cena je 3 500 Kč / osoba.

TERMÍNY
3. července 16. – 21. hodin, obsazeno


Výroba titanových náušnic se zlatým štiftem

Titan je velmi houževnatý materiál, který budeme v rámci workshopu tvarovat pomocí pilky, pilníků, pásové brusky a dalších brusných nástrojů. Odměnou za vynaložené úsilí k dosažení požadovaného tvaru vám budou opravdu lehké náušnice příjemné na nošení. V ceně tohoto workshopu jsou i zlaté štifty a puzety náušnic. Titan vytváří v kombinaci se žlutý zlatem jedinečný kontrast. 

Kolik potřebujete času? 4 hodiny.
Kolik lidí může být spolu v dílně? 4 lidé, plus Honza.
Co si mohu vyrobit? Náušnice nebo přívěsek.
Kolik workshop stojí? Cena je 3 500 Kč / osoba.

TERMÍNY
Na objednání pro skupiny od 2 osob.


Výroba stříbrného šperku odléváním do sépiové kosti 

Velmi efektní technika, která vám zaručí atraktivní výsledek. Zajímavou vrstevnatou strukturu sepiové kosti zachytíte do stříbra a vytvoříte šperk dle svého přání -  je možné odlévat jednodušší tvary, lze pracovat s modelem, který půjde otisknout do dvou dílné formy, a po otisknutí jej bude možné z formy vyjmout bez porušení otisku. Lití do sépiové kosti je technicky velmi podobná technika jako lití do písku, rozdíl je pouze v použitém materiálu formy. Sépiová kost se používá jako forma pro odlévání šperků a drobných objektů již tisíce let. V dnešní době je již technicky překonána, ale má své kouzlo, zejména proto, že po odlití si odlitek nese poměrně výrazné vrstevnaté struktury otisknuté ze sépiové kosti.

Kolik potřebujete času? 5 hodin.
Kolik lidí může být spolu v dílně? 4 lidé, plus Honza.
Co si mohu vyrobit? Prsten nebo přívěsek.
Kolik workshop stojí? Cena je 3 500 kč / osoba.

TERMÍNY

6. listopadu 16 – 21 hodin, 1 volné místo ze 4


Kreativní lití stříbra

"Lijte si to kam kdo chcete, jen ne do bot." 

Kreativní lití stříbra je technika pro ty, kdo rádi nechávají ve své tvorbě promlouvat náhodu. Stříbro je možné odlévat do vody, rýže, písku, štěrku či do celé řady dalších materiálů. Tvořit budeme organické struktury a zajímavé nahodilé tvary. Jde o volné kreativní lití za účelem výroby objektů bez voskových ani jiných modelů. Odlévat budeme do nejrůznějších hmot dle vašeho výběru, přírodnin a dalších materiálů. Hotový odlitek se může použít jako komponent pro následující výrobu šperku, nebo může představovat samostatný objekt, talisman, těžítko :-) 

Kolik potřebujete času? 5 hodin.
Kolik lidí může být spolu v dílně? 4 lidé, plus Honza.
Co si mohu vyrobit? Prsten, náušnice nebo přívěsek.
Kolik workshop stojí? Cena je 3 500 kč / osoba.

TERMÍNY

25. září 16 – 21 hodin, 3 volná místa ze 4

Dárkový voucher

Chcete zážitek z tvorby vlastního šperku darovat? Mám pro vás dárkové vouchery!  Voucher si můžete vyzvednout v dílně, nebo vám ho pěkně tradičně zašleme Českou poštou. Nebo vám zašleme voucher elektronicky. O voucher pište Markétě na marketa@janvlasak.com. Voucher by měl být na konkrétní workshop v konkrétním termínu. Případně napište a domluvíme se.

Technické informace ke všem workshopům

Jak se přihlásit? Napište Markétě na marketa@janvlasak.com, jaký termín jste si vybrali. Markéta vám také zodpoví případné doplňující dotazy.

Prosíme, buďte dochvilní. Dorazit můžete už 15 minut před začátkem workshopu. Doporučujeme Vám si vzít spíše pracovní oděv. Ochranné pomůcky jako brýle a pracovní zástěry Vám zapůjčím na místě. K dispozici vám bude drobné občerstvení. Šperk si odnesete ve vkusném minimalistickém balení.

Stříbrné šperky, jejichž hmotnost přesáhne 3 gramy, musí být opuncovány.  Ihned druhý den po kurzu je odnesu na puncovní úřad a budete si je moci tedy vyzvednout druhý den odpoledne. (Skvělá příležitost nakouknout znovu do dílny!) V rámci workshopu můžete spotřebovat až 10 g stříbra, pokud spotřebujete více, budeme vám ho účtovat zvlášť dle aktuální ceny materiálu. Pokud chcete pracovat se zlatem, je to možné. Cena zlata je pak účtována zvlášť, počítejte s tím, že 1 g 14 karátového zlata v současné době stojí přibližně 1 200 Kč. Svůj zájem pracovat se zlatem prosím avizujte alespoň týden předem, materiál pro vás připravím.

Workshop proběhne, pokud se na termín přihlásí alespoň tři lidé. Děkuji za pochopení.

Cenu workshopu uhradíte při rezervaci termínu. Pokud svou účast zrušíte více než sedm dní před termínem, celou platbu vám vrátím. Pokud svou účast zrušíte méně než sedm dní před termínem konání, účtuji si storno poplatek 50 % ceny. V případě nemoci nebo jiných závažných důvodů si termín samozřejmě můžete posunout.